مقالات

چگونه اپلای کنیم؟

0

چگونه اپلای کنیم؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از فارغ التحصیل شدن در مقطع خود به فکر تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می افتند. مسلما شما نیز که در حال مطالعه این مطلب هستید از این قاعده مستثنا نیستید و میخواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

فرآیند اپلای برای دانشگاه ها ممکن است به نظر بسیار دلهره آور باشد. کارهای بسیاری باید انجام شود تا این فرآیند تکمیل شود. اما در حقیقت این فرآیند چندان سخت نیست و تنها انجام یک سری اقدامات در مراحل مختلف است که از پیش نیز تعریف شده اند.

در این مطلب ما سعی خواهیم کرد تا شما را هر چه بیشتر با فرآیند اپلای آشنا کنیم و مراحل مختلف و اقدامات مورد نیاز برای گرفتن اپلای به دانشگاه مورد نظر خود را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید تا هرچه بیشتر با اپلای و فرآیند اجرایی آن از آغاز تا انتها آشنا شوید.

نحوه ترجمه مدارک و تاییدیه تحصیلی

0

نحوه ترجمه مدارک و تاییدیه تحصیلی

 

 

ترجمه رسمی مدارک، پر هزینه ترین بخش فرآیند اپلای بوده و معمولا به دلیل این که دانشجویان، برای چند دانشگاه اقدام می کنند، این هزینه ها بسیار قابل توجه است. این گفتار تلاش دارد تا نکاتی درباره فرآیند ترجمه رسمی هم به شما انتقال دهد تا در این حوزه نیز با اشراف اطلاعاتی گام بردارید.

چگونه یک رزومه تحصیلی قوی بنویسیم؟ (قسمت اول)

0

چگونه یک رزومه تحصیلی قوی بنویسیم؟ (قسمت اول)

 

 

هر دانشگاهی برای این که متوجه بشود متقاضی تحصیل در رشته و دانشگاه مقصد، از چه قابلیت ها و توان مندی هایی برخوردار است، از وی میخواهد تا به صورت الکترونیکی یا مکتوب، رزومه خود را به دانشگاه ارسال کند. در این روزمه، متقاضی درباره تحصیلات، قابلیت ها، تجارب علمی و عملی و هم چنین دوره ها و آموزش هایی که مرتبط یا غیر مرتبط با کار تخصصی خود گذرانده، صحبت می کند. از طریق این رزومه ۱ یا ۲ صفحه ای می توان این موضوع را متوجه شد که این دانشجو، از چه سطح سواد، تجربه، آگاهی و درک لازم برای ادامه تحصیل در مقطع مورد تقاضای خود برخوردار است چرا که رزومه، بیانی هست شفاف از آن چه هست و نه آن چه که خواهد بود.

۱۰ اشتباه متداول در نوشتن ایمیل

0

۱۰ اشتباه متداول در نوشتن ایمیل

 

 

امروزه با معرفی گوشی های هوشمند و تبلت ها شیوه ی استفاده از ایمیل به شدت تغییر پیدا کرده است. بعضی از افراد از شیوه های رسمی نامه نویسی در ایمیل فاصله گرفته اند و به جای آن با استفاده از برنامه های پیام رسان به حالت گفتگو با بقیه ارتباط برقرار می کنند.