چگونه یک رزومه تحصیلی قوی بنویسیم؟

چگونه یک رزومه تحصیلی قوی بنویسیم؟

 

 

از زمان ورود به دانشگاه تمامی فعالیت های علمی بزرگ و کوچک یک دانشجو، رزومه تحصیلی نامیده می شود. رزومه تحصیلی شامل اطلاعات کلی یک شخص نیز می باشد. یک رزومه تحصیلی موفق دارای پارامترهاییست که دانستن آنها باعث بهتر و قوی تر جلوه دادن آن می شود و در نهایت باعث بالاتر بردن شانس اخذ پذیرش خواهد شد. در نگارش و تدوین یک رزومه تحصیلی باید به این نکته دقت داشت که فردی که یک رزومه تحصیلی را مورد ارزیابی قرار می دهد به دنبال یافتن نکات مثبت در آن رزومه خواهد بود، بنابراین اصل اول در نوشتن یک رزومه تحصیلی قوی، برجسته تر کردن نقاط قوت و پوشاندن ضعف هاست. 

رزومه های تحصیلی معمولا به دو روش دوره زمانی (Chronological) یا عملکردی (Functional) نوشته می شوند که بنابه شرایط و استفاده های مختلف می توان از هر دو شیوه استفاده نمود. البته در برخی از موارد نیز می توان از تلفیقی از این دو شیوه بهره برد. 

نگارش به روش دوره زمانی (Chronological)

به زبان ساده، در این شیوه، تمامی فعالیت های علمی با توجه به زمان وقوع آنها در رزومه نگارش می شوند، بطوریکه خواننده با بررسی آن نقاط قوت و ضعف رزومه را با گذشت زمان، متوجه خواهد شد.

نگارش رزومه به روش عملکردی (Functional)

در این روش، رزومه تحصیلی با توجه به نقاط قوت و دسته بندی های مختلف نگارش می شود که در آن به طور مثال، فعالیت هایی از قبیل: مقالات علمی، نمرات درسی، فعالیت های تحقیقاتی و نمرات زبان، هر کدام در یک دسته بندی نوشته می شوند. 

عدم اطلاعات کافی و بی اهمیت فرض کردن نحوه نگارش رزومه تحصیلی، باعث شده که در بسیاری از موارد، نکات مثبت یک رزومه تحصیلی توسط دفتر پذیرش (Admission Office) دانشگاه های مقصد، آنچنان که باید، دیده نشود و شانس پذیرش از داوطلب سلب شود. بنابراین، اگر چه نگارش و نوشتن سوابق علمی هر فرد کار ساده ای به نظر می رسد، اما نیازمند رعایت اصول و قواعدیست که در صورت عدم تبعیت از آنها، رزومه تحصیلی قدرت و کیفیت لازم برای رقابت در روز بررسی مدارک را نداشته و شانس اخذ پذیرش از دست برود.

 

مدرس مهندس سعید عربی
محل برگزاری پس از ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.
مخاطبان همه رشته ها و مقاطع تحصیلی
هزینه ثبت نام 25000 تومان
زمان برگزاری 1396/11/11
ظرفیت 20 نفر

شرح کلی

 

 

کارگاه یک روزه (چگونه یک رزومه تحصیلی قوی بنویسیم؟) سعی دارد که تمامی نکات و ترفندهای مورد نیاز برای نگارش و تدوین یک رزومه تحصیلی قوی را به شما ارائه دهد، بطوریکه پس از گذراندن این کارگاه قادر خواهید بود که رزومه تحصیلی خودتان را با توجه به اصول و قواعد آن نگاشته و از آن به درستی استفاده نمایید.

در این کارگاه قصد داریم که از الف تا ی نگارش یک رزومه تحصیلی را با شما همراه باشیم و در انتهای کارگاه نمونه ای از یک رزومه تحصیلی قوی و استاندارد را به شما ارائه دهیم. با توجه به اصول گفته شده در این کارگاه شما قادر خوهید بود که فعالیت های علمی خود را شاخص تر جلوه داده و حتی در صورت ضعیف بودن سوابق تحصیلی، شانس پذیرش از دانشگاه های مختلف را بالاتر ببرید.

 

 

 

- آشنایی با نرم افزارهای نگارش رزومه

- معرفی انواع رزومه های تحصیلی و کاربرد آنها

- بررسی رزومه های ناموفق

- ارائه قواعد و اصول نگارش رزومه تحصیلی قوی

- نگارش پله به پله یک رزومه تحصیلی 

- بررسی چند رزومه موفق

- بررسی چند دانشگاه و فرمت رزومه ی آنها

 

 

 

- ثبت نام شما در کارگاه تنها زمانی قطعی خواهد شد که عملیات پرداخت را با موفقیت انجام داده و کد رهگیری و شماره تراکنش دریافت نمایید.

- تنها تا 48 ساعت قبل از ساعت شروع کارگاه می توانید انصراف خود را از شرکت در کارگاه اعلام نمایید، در غیر این صورت هزینه ای به شما مستردد نخواهد شد.

- -ده دقیقه قبل از شروع کارگاه در محل برگزاری حضور داشته باشید.

- تمامی شرایط مربوط به کارگاه اعم از محل برگزاری و یا تغییر ساعت برگزاری از طریق اس ام اس تا 24 ساعت قبل از شروع کارگاه اطلاع داده می شود.

- در صورت اعلام عدم تمایل از جانب شما در بازه 48 ساعت مانده به شروع کارگاه می توانید در تاریخ بعدی کارگاه مشابه شرکت کنید، در غیر این صورت هزینه ای به شما مستردد نخواهد شد.

 

 

 

- فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران

- پذیرش  بدون کنکور (از طریق استعداد های درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

- فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی – جداسازی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران

- 3 سال سابقه در خصوص فرایند اپلای و اخذ بورسیه

- مسلط به زبان انگلیسی (آیلتس 7.5)

- 5 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در سطوح مختلف

- پذیرفته شده در دانشگاه های Leeds انگلستان، KTH سوئد وLamar آمریکا در سال 2017

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام (@tupeg_support) و یا با شماره تماس 09125793826 تماس حاصل فرمایید. 

 

برگزار شده