ورکشاپ یک روزه نحوه مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها

ورکشاپ یک روزه نحوه مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها

طبق آمار منتشر شده از دانشگاه استنفورد آمریکا، 68 درصد از دانشجویان پذیرفته شده در سال 2016 در این دانشگاه، در طول فرآیند اپلای ارتباط مستقیم و مفیدی با اساتید دانشکده مربوطه داشته اند. بر اساس این آمار افرادی که قبل از شروع فرایند اپلای ارتباط و یا تماسی با اساتید دانشگاه داشته اند، توانسته اند شانس خود را برای پذیرش تا 20 درصد افزایش دهند. 

این آمار به تنهایی اهمیت بسیار بالای مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها را نشان می دهد. یک دانشجو قبل از شروع فرایند اپلای می تواند با برقراری اولین تماس با استاد مربوطه در دانشگاه مقصد، حداقل یک بار نام و رزومه تحصیلی خود را در دیدرس استادی قرار دهد که در زمان شروع فرایند پذیرش رزومه او را بررسی خواهد کرد. این در حالتیست که استاد تمایلی به پاسخگویی تماس یا ایمیل آن دانشجو نداشته باشد.حال، در حالتی که استاد به تماس دانشجو پاسخ دهد (هر گونه پاسخی)، در واقع شرایط و بازی را به نفع دانشجو تغییر داده است بطوریکه، دانشجو می تواند بیشتر از هر داوطلب دیگری به پذیرش گرفتن از آن دانشگاه امید داشته باشد. 

مکاتبه با اساتید به چند روش مختلف: حضوری، تلفنی و از طریق ایمیل صورت می گیرد. در کشور ما معمول ترین روش مکاتبه با اساتید از طریق ایمیل می باشد که اتفاقا بهترین روش ارتباط با اساتید نیز به شمار می آید. به این دلیل که به هنگام تلاش برای ارتباط با استاد به روش حضوری و یا تلفنی، او مجبور به دیدن و یا پاسخگویی به دانشجو خواهد بود و در اکثر موارد تنیجه ی خوشایندی نخواهد داشت؛ در حالیکه مکاتبه از طریق ایمیل راهیست که اساتید در صورت تمایل به ایمیل دانشجو پاسخ خواهند داد، بنابراین دانشجو را بیشتر از دو روش قبل مورد ارزیابی قرار داده اند. اگر چه در این روش نسبت به دو روش دیگر تعداد پاسخ های دریافتی از اساتید مختلف کمتر خواهد بود، اما به طور حتما پاسخ های دریافتی برای دانشجو برگ برنده ای به حساب خواهد آمد.

تمامی اساتید دانشگاه ها در طول روز بسیار پر مشغله هستند و معمولا در زمان های استراحت های کوتاه خود به چک کردن ایمیل های دریافتی شام می پردازند، بنابراین برای خواندن هر ایمیل از طرف دانشجویان کشورهای دیگر تنها چند ثانیه زمان صرف خواهند کرد.با توجه به این مساله در مکاتبه با اساتید از طریق ایمیل باید به نکات و اصولی پایبند بود، که در صورت عدم توجه به آنها، به طور قطع، ایمیل دریافتی در کثری از ثانیه از صندوق دریافتی اساتید حذف خواهدشد. 

مدرس مهندس سعید عربی
محل برگزاری خیابان ولیعصر بالاتر از زرتشت، کوی پرستو پلاک 22 واحد 1
مخاطبان همه دانشجویان
هزینه ثبت نام 85000 تومان
زمان برگزاری 1397/04/20
ظرفیت 25 نفر

شرح کلی

در کارگاه یک روزه (نحوه مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها) می توانید اصول و استراتژی های مربوط به نحوه نگارش ایمیل به اساتید را بیاموزید و با استفاده از این قواعد، اساتید را مجاب به پاسخگویی به ایمیل های خود کنید. در این کارگاه به روش هایی اشاره خواهد شد که در آن می توانید حتی از آخرین وضعیت بورسیه هر استاد و یا دانشگاه مطلع شوید و با توجه به پتانسیل های مالی هر استاد یا دانشگاه فرایند اپلای را ادامه دهید. در این کارگاه به بررسی ایمیل های پربازده خواهیم پرداخت و ساختارها و روش های مختلفی را برای پرسش و کسب اطلاعات از اساتید معرفی می کنیم. در انتها به روند های پاسخگویی به ایمیل های دریافتی از اساتید اشاره خواهیم کرد و بایدها و نبایدها در این زمینه را مشخص می کنیم.

- معرفی راه های مختلف ارتباط با اساتید و دانشگاه ها

- نحوه نگارش یک ایمیل رسمی

- نحوه یافتن اساتید و انتخاب آنها برای مکاتبه

- نحوه ارسال ایمیل و زمانبندی 

- آموزش مکاتبه با اساتید و پاسخگویی

- ثبت نام شما در کارگاه تنها زمانی قطعی خواهد شد که عملیات پرداخت را با موفقیت انجام داده و کد رهگیری و شماره تراکنش دریافت نمایید.

- تنها تا 48 ساعت قبل از ساعت شروع کارگاه می توانید انصراف خود را از شرکت در کارگاه اعلام نمایید، در غیر این صورت هزینه ای به شما مستردد نخواهد شد.

- -ده دقیقه قبل از شروع کارگاه در محل برگزاری حضور داشته باشید.

- تمامی شرایط مربوط به کارگاه اعم از محل برگزاری و یا تغییر ساعت برگزاری از طریق اس ام اس تا 24 ساعت قبل از شروع کارگاه اطلاع داده می شود.

- در صورت اعلام عدم تمایل از جانب شما در بازه 48 ساعت مانده به شروع کارگاه می توانید در تاریخ بعدی کارگاه مشابه شرکت کنید، در غیر این صورت هزینه ای به شما مستردد نخواهد شد.

- فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران

- پذیرش  بدون کنکور (از طریق استعداد های درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

- فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی – جداسازی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران

- 3 سال سابقه در خصوص فرایند اپلای و اخذ بورسیه

- مسلط به زبان انگلیسی (آیلتس 7.5)

- 5 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در سطوح مختلف

- پذیرفته شده در دانشگاه های Leeds انگلستان، KTH سوئد وLamar آمریکا در سال 2017

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام (@tupeg_support) و یا با شماره تماس 09125793826 تماس حاصل فرمایید. 

 

برگزار شده