سال تاسیس 1209
شروع ترم October
رتبه جهانی 2
تعداد دانشجویان 19955 نفر
هزینه سالانه زندگی 50000 پوند $
# 2

کمبریج

شعار : From this place, we gain enlightenment and precious knowledge/ از این مکان ما روشنایی و دانش ارزشمند به دست میاوریم : https://www.cam.ac.uk شهر : کمبریج

 

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شهر کمبریج (بریتانیا) در کناره رودخانه کم (Cam) است. این دانشگاه در سال 1209 تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در مناطق انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به شمار می آید. از آنجایی که دانشگاه آکسفورد نیز قدمت زیادی دارد به این دو دانشگاه "دانشگاه های باستان" میگویند و نام آن ها را آکسبریج (Oxbridge) میگویند.

این دانشگاه با بیش از 18000 دانشجو از سراسر جهان ، بیش از 11000 کارمند ، 31 کالج و 150 دپارتمان، دانشکده ، مدرسه و موسسات دیگر یکی از برترین دانشگاه های جهان به شمار میرود و هر دانشجویی رویای تحصیل در این دانشگاه را دارد.

در مرکز تمام این دپارتمان ها و دانشکده ها و موسسات یک تیم مدیریت مرکزی واقع شده است. کالج های این دانشگاه به صورت خود گردان مدیریت میشود و به گفته سایت این دانشکده بیشتر مدیریت های روزانه توسط پرسنل آموزشی این دانشکده انجام میگیرد.

از جمله مشهورترین شخصیت های دانشگاه کمبریج میتوان چارلز داروین(Charles Darwin) ، استیفن هاوکینگ(Stephen Hawking)، جمیز چادویک(James Chadwick) را میتوان نام برد.

معرفی و تحصیل
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
فایل های مرتبط
لینک های مرتبط

 

دانشگاه کمبریج تعداد زیادی از رشته ها و موضوعات را در برمیگیرد که به شما اجازه میدهد در زمینه تخصص و علاقه خود در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازید. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های جهان است که دارای 29 کالج در مقطع کارشناسی است. این کالج ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی به دانشجویان امکانات اقامتی نیز ارائه میدهند.

فرآیند اپلای به دانشگاه کمبریج زودتر از سایر دانشگاه ها آغاز میشود و شما باید سریع تر از سایر دانشگاه ها برای اپلای به این دانشگاه اقدام کنید تا این دانشگاه اطلاعات شما را بررسی نماید. به بیان بهتر شما باید تا حداکثر 15 اکتبر درخواست اپلای خود برای این دانشگاه را ارسال کنید تا بتوانید شانس خود برای تحصیل در این دانشگاه را امتحان کنید.

همچنین این دانشگاه تسهیلات بسیار خوبی به دانشجویان خود ارائه میدهد که از آن جمله میتوان تسهیلات سالیانه 9250 یورو برای مقاطع کارشناسی در تمام رشته ها را مثال زد.(البته این رقم با نرخ تورمی در سال های بعدی تحصیل افزایش نیز خواهد داشت)

ناگفته نماند دانشگاه کمبریج از نظر رفاهی نیز یکی از محبوب ترین دانشگاه های جهان است و این امر به دلیل وجود صدها کلوب و جوامع دانشجویی برای ملحق شدن و بیش از 80 رشته ورزشی است که به شما فرصت ورود به رشته ورزشی مورد علاقه خود در هر سطحی را در کنار تحصیل میدهد.

 

به عنوان یک دانشجوی خارجی در انگلستان برای تحصیل در دانشگاه کمبریج شما باید 3 نوع هزینه را در نظر داشته باشید:

  • هزینه های تحصیلی:

هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بستگی به رشته مورد نظر آنها دارد که این هزینه ها به صورت زیر میباشد:

رشته های باستان شناسی، مطالعات آسیایی و خاورمیانه، اقتصاد، انگلیسی، تاریخ، تاریخ هنر، تاریخ و زبان های مدرن، تاریخ و سیاست، علوم انسانی، اجتماعی و سیاسی، اقتصاد زمینی، حقوق، زبان شناسی، زبانهای مدرن و قرون وسطی، فلسفه، کلیسا، دین و فلسفه دین:  سالیانه 20157 پوند

ریاضیات: سالیانه 22482 پوند

معماری، جغرافیا و موسیقی : سالیانه 26376 پوند

رشته های مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر، مهندسی ، مدیریت، مهندسی تولید، علوم طبیعی، علوم روان شناسی و رفتارشناسی : سالیانه 30678 پوند

رشته های پزشکی و دامپزشکی: سالیانه 52638 پوند

  • هزینه های کالج:

تمامی دانشجویان خارجی و دانشجویان بریتانیایی که برای کمک هزینه تحصیلی واجد شرایط نبوده اند معمولا هزینه ای بابت هزینه های کالج علاوه بر هزینه های شهریه باید پرداخت کنند.

این هزینه ها جهت ارائه طیف وسیعی از خدمات و پشتیبانی آموزشی، اقامتی و معنوی میشود.

هزینه سالیانه کالج های دانشگاه کمبریج در محدوده ای میان 6850 پوند تا 12700 پوند قرار میگیرد.

البته شما میتوانید با اجاره آپارتمانی مسکونی این هزینه را کاهش دهید که یک آپارتمان مسکونی 1 خوابه در مرکز این شهر چیزی حدود 1000 پوند در ماه برآورد میشود و در حومه شهر نیز با هزینه ای حدود 810 پوند در ماه برآورد میشود. ( البته پیشنهاد میشود در صورت انتخاب این گزینه هزینه ای در حدود 3 پوند در روز نیز برای حمل و نقل خود در نظر بگیرید.)

  • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی شما در شهر کمبریج ممکن است از یک دانشجوی انگلیسی بیشتر شود ( برای مثال در صورت گذراندن تعطیلات در کمبریج). البته حداقل هزینه مورد نیاز برای در نظر گرفتن هزینه های زندگی در این شهر در یک سال حدود 10310 پوند تخمین زده میشود که این رقم نیز به روش زندگی شما بستگی خواهد داشت و پیشنهاد میشود برای این هزینه افزایشی را نیز در نظر داشته باشید.

پس به طور کل شما برای یک سال تحصیلی در دانشگاه کمبریج به صورت میانگین باید هزینه ای حدود 50000 پوند برای خود در نظر بگیرید.

حداقل مدارک مورد نیاز دانشگاه

ریزنمرات مقاطع پیشین(دانش آموزانی متقاضی مقطع کارشناسی یک گزارش نیز نیاز دارند که باید توسط یک مقام رسمی مدرسه مانند رئیس، مشاور یا مدیر مدرسه پر شود.)

توصیه نامه

نمرات آزمون های زبان (تنها مدرک زبان جهت تحصیل در انگلستان آیلتس می باشد. معمولا برای ورود به دوره کارشناسی داشتن نمره آیلتس حداقل 6 ، کارشناسی ارشد 6.5 یا 7 و دکترا نمره بالاتر از 7 مورد نیاز است.)

انگیزه نامه