سال تاسیس 1636
شروع ترم پاییز / بهار
رتبه جهانی 3
تعداد دانشجویان 22429 نفر
هزینه سالانه زندگی 46658 $
# 3

دانشگاه هاروارد

شعار : Verity / حقیقت : https://www.harvard.edu/ شهر : کمبریج

دانشگاه هاروارد قدیمی ترین موسسه آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی آمریکا و سومین دانشگاه برتر در دنیاست. دانشگاه هاروارد یکی از دانشگاه های عضو آیوی لیگ (Ivy League) آمریکا (معروف‌ترین گروه دانشگاهی جهان است. این گروه متشکل از هشت دانشگاه پرآوازه می‌باشد. علت نامگذاری این دانشگاه‌ها ساختمانهای بسیار قدیمی است که نمای آنها با پیچک و پاپیتال پوشیده شده است که در انگلیسی به آن Ivy می گویند) می باشد. تاریخ باستانی و سرمایه بسیار زیاد، این دانشگاه را تبدیل به یکی از 3 دانشگاه قدرتمند جهان کرده است. این دانشگاه در 13 واحد متمایز (12 دانشکده و انستیتو ردکلیف برای تحصیلات پیشرفته) تقسیم بندی شده است. هلن کلر (Helen Keller)، جان اف کندی (John F Kennedy) و جرج بوش (George W. Bush) از جمله فارغ التحصیلان معروف و مشهور دانشگاه هاروارد هستند. 

معرفی و تحصیل
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
فایل های مرتبط
لینک های مرتبط

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه بزرگ و به شدت تحقیقاتی ست. این دانشگاه از سال 1929 تحت عضویت سازمان دانشگاه ها و دانشکده های نیو انگلند (US New England) قرار گرفته است. این دانشگاه در 46 رشته در مقطع کارشناسی، 134 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و 32 رشته در درجات تخصصی حرفه ای مشغول به فعالیت است. سال تحصیلی در هاروارد از اوایل سپتامبر شروع و تا اواسط ماه می ادامه دارد. از سال 1989 تا 2008 دانشجویان تمامی رشته ها ملزم به گذراندن 7 کلاس غیر مزتبط با رشته تحصیلی شان بودند. اما از سال 2008 تا کنون، دانشجویان دانشگاه هارواد ملزم به گذراندن 7 درس عمومی: Aesthetic and Interpretive Undrestanding، Culture and Belief، Empirical and Mathematical Reasoning، Ethical Reasoning، Science of Living Systems، Science of the Physical universe، Societies of the World و United States in the World هستند. دانشگاه هاروارد برنامه های تحصیلی چالشی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد که نیازمند پیش زمینه پربار در مقطع کارشناسی ست. در دانشگاه هاروارد 4 الی 5 درصد فارغ التحصیل برتر هر ورودی، مدارکی تحت عنوان summa cum laude (به معنای با عالیترین رتبه) دریافت خواهند نمود. بدین ترتیب 15 درصد بعدی مدارک خود را تحت عنوان Magna cum laude (با رتبه عالی) و 30 درصد بعدی تحت عنوان cum laude (با افتخار) دریافت خواهند کرد. در بین دیگر دانشگاه های برتر دنیا، دانشگاه هاروارد متهم به بالا بودن نمرات است. کالج هاروارد از سال 2005 به بعد افتخار کسب John Harvard Scholar و Harvard College Scholar را تنها به 5 درصد از دانشجویان برتر خود اختصاص داده است. در سال 2016 دانشگاه هاروارد بیش از 450 میلیون دلار اعتبار کسب کرد که این اعتبار از منابع مختلفی همچون سرمایه های سازمانی (340 میلیون دلار)، حمایت فدرالی (35 میلیون دلار) و ... دریافت شده است.
دانشگاه هاروارد دنیایی از تجربیات و اصول اساسی در رابطه با زندگی بر اساس پژوهش است. در کلاس های دانشگاه هاروارد اصول تئوری کمتر آموزش داده می شود و فراگیری این اصول به عهده دانشجو است. تحصیل در دانشگاه هاروارد زمان بسیار کمی برای استراحت برای دانشجو باقی خواهدگذاشت اما با تسهیلات و امکانات بسیار زیادی که در دانشگاه هاروارد برای اوقات فراغت دانشجویان در نظر گرفته شده است؛ می توان از زمان استراحت بسیار لذت برد. تحصیل در این دانشگاه نیازمند داشتن پس زمینه علمی بسیار عالی در رشته مورد نظر خواهد بود که البته در کنار داشتن انگیزه بالا می توان در رقابت برای ورود به این دانشگاه حرفی برای گفتن داشت.

هزینه اپلیکیشن : 105 دلار

هزینه ثبت نام: 44816 دلار

هزینه کم شده از هزینه سالانه ثبت نام برای سال سوم به بعد : 11654

هزینه استفاده از امکانات: 2966

هزینه بیمه و سرویس های سلامت : 5000

هزینه کتاب ها و منابع: 900

هزینه زندگی در خوابگاه: سالیانه 15720 دلار

وعده های غذایی: 5940

نکته: تمامی دانشجویان پذیرفته شده در مقطع دکتری از پرداخت هر نوع هزینه ای معاف هستند.

حداقل مدارک مورد نیاز دانشگاه

ریز نمرات تمامی مقاطع قبلی (transcripts)

3 عدد توصیه نامه (Letters of recommandation)

مدارک زبان تافل یا آیلتس

مدرک زبان GRE

نامه شخصی یا انگیزه نامه (SOP)

فرم درخواست (Application Form)

استاد راهنما (Research supervisor)

حداقل نیازمندی های رشته های علوم مهندسی

معدل
3.2/4.0
مدرک زبان / حداقل نمره
آیلتس / 6.5

حداقل نیازمندی های رشته های علوم طبیعی

مدرک زبان / حداقل نمره
تافل اینترنتی / 80
معدل
14 / 20