سال تاسیس 912
شروع ترم October/January/April
رتبه جهانی 1
تعداد دانشجویان 23195 نفر
هزینه سالانه زندگی 15412 یورو $
# 1

آکسفورد

شعار : The Lord is my light (پروردگار روشنی بخش من است) : http://www.ox.ac.uk/ شهر : آکسفورد انگلستان

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه تحقیقات دانشجویی واقع در شهر آکسفورد در کشور انگلستان است. مدارکی موجود است که نشان دهنده فعالیت این دانشگاه در سال های 1096 میباشد که این دانشگاه را به  دومین دانشگاه قدیمی جهان به بدل میکند. این دانشگاه از 38 دانشکده اصلی و طیف وسیعی از ادارات دانشگاهی که به چهار بخش تقسیم شده اند تشکیل شده است. تمام کالج ها موسساتی خود مختار هستند و هرکدام ساختار داخلی و فعالیت های مختص خود را دارند. دانشگاه آکسفورد دارای بیش از 22000 دانشجو ، 13000 کارمند و 230000 فارغ التحصیل از نقاط مختلف جهان است. بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه آکسفورد را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند. بیل کلینتون(Bill Clinton) ، آلبرت انیشتین(Albert Einstein) و دیوید کامرون(David Cameron) از جمله فارغ التحصیلان معروف و مشهور این دانشگاه میباشند.

معرفی و تحصیل
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
فایل های مرتبط
لینک های مرتبط

دانشگاه آکسفور دارای ساختار دانشگاهی متمایزی است. از آنجایی که دانشگاه آکسفورد از لحاظ علمی از رتبه و شهرت بالایی برخوردار است دانشجویان و دانشگاهیان آن از مزایای بسیاری برخوردارند. این دانشگاه از 38 دانشکده تشکیل شده است که هر یک به صورت مجزا و مستقل اما زیر نظر دانشکده مرکزی فعالیت میکنند. دانشکده ها و سالن های این دانشگاه جوامع نزدیکی هستند تا دانشجویان و محققان از رشته ها ، فرهنگ ها و کشورهای مختلف با یکدیگر در ارتباط باشند. این امر کمک شایانی به پیشرفت های برجسته تحقیقاتی این دانشگاه میکند و موجب برتری این دانشگاه در بسیاری از زمینه های علمی در سطح جهانی شده است.

فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی توسط دانشگاه مشخص شده است اما در نهایت کالج ها هستند که مسئول انتخاب و پذیرش دانشجویان درمقطع کارشناسی میباشند.

دانشجویان مقاطع بالاتر توسط دانشگاه پذیرفته میشوند اما زمانی که جایگاهی توسط دانشگاه به آنها پیشنهاد میگردد انتخاب آنها نیز همانند مقطع کارشناسی بر عهده دانشکده خواهد بود.

دانشکده های آکسفورد امکانات بیشماری همچون مسکن، غذا ، فضاهای اجتماعی ، خدمات رفاهی و دیگر امکانات را در اختیار دانشجویان خود قرار میدهد. این دانشگاه همچنین خدماتی مختص دانشجویان ارائه میدهد که از جمله آنها میتوان مشاغل ، مشاوره و منابعی چون کتابخانه ها ، آزمایشگاه ها و موزه را نام برد.

هزینه اقامت برای یکسال تحصیلی :  7378 پوند

هزینه غذا :  3808 پوند

هزینه های شخصی :  2287 پوند

هزینه های تفریح :  743 پوند

هزینه تحصیل :  742 پوند

سایر هزینه ها :  454 پوند

مجموع هزینه ها :  15412 پوند

حداقل مدارک مورد نیاز دانشگاه

مدرک زبان آیلتس 6.5 / تافل 95

دانشنامه مقاطع پیشین

ریز نمرات مقاطع پیشین

انگیزه نامه

مقالات و سوابق پژوهشی (برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد)

رزومه (مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)