سال تاسیس 1632
شروع ترم سپتامبر - فوریه
رتبه جهانی 58
تعداد دانشجویان 31186 نفر
هزینه سالانه زندگی 5000 یورو $
# 58

دانشگاه آمستردام

شعار : Moving knowledge forward / پیشرفت علم رو به جلو : http://www.uva.nl شهر : آمستردام

دانشگاه آمستردام هلند یکی از مطرح ترین دانشگاه های اروپا در امر پژوهش و تحقیق در رشته های مختلف است. این دانشگاه در سطح بین المللی نیز شناخته شده است و در شهر آمستردام هلند واقع شده است. این دانشگاه با داشتن بیش از 30000 دانشجو، 6000 کارمند و 3000 محقق در مقطع دکتری از بیش از 100 ملیت مختلف، دومین دانشگاه بزرگ هلند محسوب می گردد. تحصیل در دانشگاه آمستردام بر پایه تحقیق و پژوهش می باشد. کنکاوی، تحقیق، بازده و قدرت حل مساله از جمله مورادیست که در دانشجویان این دانشگاه به وضوح دیده می شود.

معرفی و تحصیل
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
فایل های مرتبط
لینک های مرتبط

به عنوان یک دانشگاه پژوهش محور، این دانشگاه با تعداد زیادی از دانشگاه های سراسر دنیا همکاری تحقیقاتی داشته و خواهد داشت. این همکاری ها به صورت پروژه های مشترک یا تیم های تحقیقاتی مشترک صورت می گیرد که در آن از داده ها و امکانات هر دو دانشگاه استفاده می شود و نتایج پژوهش به صورت مشترک منتشر می شود. این همکاری ها در دانشگاه آمستردام باعث بالا رفتن کیفیت تحقیقات و تولید علم بیشتر می شود.
دانشگاه آمستردام هلند در زمره برترین دانشگاه های اروپا قرار گرفته است، بنابراین، دانشگاه آمستردام مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد که بتوانند تحصیلات خود را در آینده در مقاطع بالاتر با کیفیت برتری ادامه داده و باعث رشد و تولید علوم و صنایع مختلف شوند.
در بسیاری از رشته ها، در دانشگاه آمستردام هلند تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است. این مساله باعث پرطرفدار تر شدن این دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی شده است. کلاس های به زبان انگلیسی و تولید علم به زبان های مختلف در این دانشگاه، باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح کیفی آن در اروپا و دنیا شده است.
دانشگاه آمستردام دارای هفت دانشکده اصلی می باشد.
- دانشکده حقوق آمستردام
- دانشکده مدیریت و اقتصاد
- دانشکده دندان پزشکی
- دانشکده علوم انسانی
- دانشکده داروسازی
- دانشکده علوم پایه
- دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

مقدار هزینه ماهیانه در دانشگاه آمستردام و در شهر آمستردام بسته به نوع و کیفیت زندگی برای هر نفر می تواند متفاوت باشد. اما به طور متوسط هزینه ماهیانه زندگی، برای پوشش دادن تمامی مخارج ضروری در این شهر بین 1100 تا 1500 یورو می باشد. برخی از هزینه ها در زیر آورده شده است.
- هزینه اجاره یک آپارتمان مبله : 550 تا 900 یورو ماهیانه
- هزینه غذا : 250 یورو ماهیانه
- هزینه حمل و نقل عمومی، دوچرخه : 50 یورو ماهیانه
- هزینه بیمه : 100 تا 150 یورو ماهیانه
- هزینه تفریح : 150 تا 200 یورو ماهیانه

حداقل مدارک مورد نیاز دانشگاه

ریز نمرات تمامی مقاطع قبلی (transcripts)

1 عدد توصیه نامه (Letters of recommandation)

مدارک زبان تافل یا آیلتس

نامه شخصی یا انگیزه نامه (SOP)

حداقل نیازمندی های رشته های مهندسی

مدرک زبان / حداقل نمره
تافل / 92
مدرک زبان / حداقل نمره
آیلتس / 6.5
معدل
3.0/4.0