سال تاسیس 1981
شروع ترم مارچ - آگوست
رتبه جهانی 4
تعداد دانشجویان 16430 نفر
هزینه سالانه زندگی 13200 $
# 4

دانشگاه استنفورد

شعار : The wind of freedom (نسیم آزادی) : www.stanford.edu شهر : کالیفرنیا

دانشگاه استنفورد یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی واقع در ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا است. دانشگاه استنفورد به قدرت علمی، ثروت ،نزدیکی به دره سیلیکون (Silicon valley) و رتبه بالای خود در میان دانشگاه های جهان معروف است.

این دانشگاه در سال 1885 توسط للاند (Leland) و جین استنفورد (Jane Stanford) تاسیس شد. استنفورد یکی از سناتورهای آمریکا و استاندار پیشین کالیفورنیا بود. این دانشگاه اولین دانشجویان خود را در سال 1891 پذیرفت.

دانشگاه استنفورد یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان است. این دانشگاه به دلیل ویژگی کارآفرینی آن که از بنیانگذاران آن به جای مانده است و همچنین رابطه آن با دره سیلیکون در جهان شناخته شده است. این دانشگاه با ضریب پذیرش 4% یکی از رقابتی ترین دانشگاه های جهان است. جان اف کندی (John F.Kennedy) و ایلان ماسک (Elon Musk) از جمله مشاهیر فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

معرفی و تحصیل
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
فایل های مرتبط
لینک های مرتبط

دانشگاه استنفورد متشکل از 3 مدرسه سنتی شامل 40 دانشکده علمی در مقاطع مختلف است و همچنین دارای  4 مدرسه تخصصی است که به کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های حقوق ، داروسازی ، آموزش و تجارت تعلق دارند.

مقطع کارشناسی دانشگاه استنفورد از نظر نرخ پذیرش در ایالات متحده همواره در رده سه دانشگاه برتر است. همچنین دانشگاه استنفورد یکی از فعالترین دانشگاه های ایالات متحده در رشته های مختلف ورزشی است. همچنین دانشگاه استنفورد از معروف ترین دانشگاه ها در زمینه کارآفرینی و موفق ترین دانشگاه در جذب سرمایه برای استارت آپ ها به شمار میرود. استنفورد دانشگاه 30 میلیاردر زنده و 17 فضانورد بوده و همچنین بسیاری از اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا نیز از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.

دانشگاه استنفورد به صورت خصوصی و غیرانتفاعی اداره میشود که به عنوان شرکتی اعتماد محور اداره شده و توسط هیئت منصفه ای خصوصی که تعداد اعضای آن حداکثر به 38 نفر میرسد مدیریت میشود. همچنین هیئت منصفه یک نماینده به عنوان مدیر اجرایی دانشگاه منصوب میکنند که وظایف پروفسورها و رشته های تحصیلی را تعیین و مسائل مالی و امور تجاری را مدیریت کرده  و همچنین 9 معاون اصلی دانشگاه را نیز تعیین میکند.

امور دانشجویی دانشگاه استنفورد با بهره گیری از 25 دفتر و مرکز طیف گسترده ای از خدمات و پشتیبانی از جمله برنامه های سکونت، خدمات اجتماعی و سایر خدمات رفاهی را برای دانشجویان خود عرضه میکند. تقریبا تمام دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه و بیش از 60% دانشجویان مقاطع بالاتر در 81 پردیس مسکونی متنوع زندگی میکنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه استنفورد در طول یک سال

هزینه اقامت در مجتمع دانشگاه 18606 $

شهریه تحصیلی در طول یک سال 43960 $

هزینه غذا 7940 $

هزینه های شخصی 5520 $

هزینه حمل و نقل 1760 $

هزینه های جانبی تحصیل(کتاب و لوازم التحریر) 2040 $

هزینه خدمات سلامت دانشگاه 868 $

بیمه خدمات اجتماعی کاردینال 5208 $

مجموع هزینه های یک سال تحصیل 85902 $

در صورت اقامت خارج از مجتمع دانشگاهی برای پیش بینی هزینه مطمئن تر بهتر است هزینه های زندگی را 10 تا 40 درصد افزایش دهید.

حداقل مدارک مورد نیاز دانشگاه

هزینه درخواست پذیرش در دانشگاه (این هزینه غیرقابل استرداد میباشد)

توصیه نامه دو تن از اساتید مقطع قبلی تحصیلی (برای پذیرش در دوره کارشناسی توصیه نامه مشاور و یا معلم مدرسه)

نسخه های رسمی مدارک تحصیلی

پس از ارسال درخواست به ایمیل admission@stanford.edu و اطمینان از اعتبار آدرس ایمیل، همه مکاتبات دانشگاه استنفورد را دریافت خواهید کرد

مدرک زبان آیلتس 7 / تافل 100